Konkurs „Gra recyklingowa – daj drugą szansę”

Drodzy Uczniowie,

nasze obchody Dnia Ziemi jeszcze nie dobiegły końca! 🌎 Czas na ekologiczny konkurs pt. „Gra recyklingowa – daj drugą szansę”. Celem tego szkolnego wydarzenia będzie stworzenie gry planszowej wykonanej z niepotrzebnych, przeznaczonych do wyrzucenia rzeczy np. kubków po jogurcie, zakrętek od butelek, wytłoczek od jajek, kartoników, pudełek czy rolek po papierze toaletowym. Jedynym ograniczeniem może być wyobraźnia 🙂 Praca powinna zawierać zasady gry i opakowanie oraz być czytelnie podpisane (metryczka z imieniem i nazwiskiem oraz klasą).

Termin wykonania i przekazania prac konkursowych mija 15 maja 2022 r. Grę należy dostarczyć Pani Izie do świetlicy dolnej (s. 018). Wybierzemy zwycięzców w dwóch kategoriach – w klasach 0-3 oraz 4-8.

Szczegóły konkursu są dostępne w poniższym regulaminie oraz na plakacie. Życzymy powodzenia i jak zwykle trzymamy za Was kciuki 🤞

Regulamin konkursu ekologicznego „Daj drugą szansę”

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa „Edukacja” we Wrocławiu.
2. Celem konkursu jest możliwość wykorzystania uszkodzonych przedmiotów codziennego użytku do innych czynności oraz rozwijanie kreatywności dzieci. Nie używamy elementów niebezpiecznych!
3. Konkurs jest podzielony na dwie kategorie: klasy 0-3 oraz klasy 4-8.
4. Tematyką konkursu jest stworzenie gry planszowej wykonanej z odpadów do ponownego wykorzystania, np. kubki po jogurcie, zakrętki od butelek, wytłoczki od jajek, kartoniki/pudełka/rolki po papierze toaletowym.
5. Kryterium oceny stanowi: pomysłowość, estetyka wykonania oraz walory artystyczne, samodzielność wykonania.
6. Pracę należy czytelnie podpisać dołączając metryczkę z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz klasą.
7. Prace konkursowe można złożyć do 15.05.2022 r. w świetlicy dolnej (sala 018) u pani Izy.
8. Specjalnie powołana komisja wyłoni po 1 najlepszej pracy konkursowej z każdej grupy wiekowej oraz prace wyróżnione.
9. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymają upominki.
10. Prace niezgodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę.

Zastrzega się, że złożenie pracy konkursowej jest jednoznaczne ze zgodą na nieodpłatną publikację pracy przez Szkołę Podstawową „Edukacja” we Wrocławiu.

Organizatorzy konkursu: Izabela Zajączkowska oraz Teresa Milewicz