Trzydniowa wycieczka do Dusznik-Zdroju

W ubiegłym tygodniu, podczas egzaminów ósmoklasisty, uczniowie klas 1a, 2 i 3 wybrali się na trzydniową wycieczkę do Dusznik-Zdroju. Dzięki ich pozytywnemu nastawieniu, pogoda dopisywała nam przez cały czas ☀️.

Podczas wyprawy poznaliśmy miejscowe legendy i historie 📜, skosztowaliśmy wody zdrojowej 💧, dotarliśmy do Czarnego Stawu 🏞, schroniska pod Muflonem i na pobliskie szczyty ⛰. Wzięliśmy także udział w warsztatach czerpania papieru połączonych z lekcją muzealną w Muzeum Papiernictwa 📚. Ostatniego dnia czekała na nas niespodzianka – przejazd kolejką do Zieleńca 🚞, zdobycie szczytu Orlica (1 084 m n.p.m.) 🏔 oraz przejście przez górską granicę do Czech, skąd podziwialiśmy krajobraz Gór Orlickich i Sudetów Środkowych z wieży widokowej 🌄.

Uczniowie wykazali się niezwykłą zaradnością, samodzielnością i chęcią niesienia pomocy innym 🤝. Ten wyjazd na długo pozostanie w ich pamięci 🌟.

Ahoj przygodo!