Warsztaty w DCF

😉 Uczniowie klas 6 i 7 mieli okazję wziąć udział w inspirujących warsztatach zorganizowanych przez DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe, skupiających się na temacie walki ze stereotypami i uprzedzeniami.
🎹 Aby umilić czas oczekiwania, nasz utalentowany uczeń, Artur z klasy szóstej, zagrał na pianinie w holu kina, co spotkało się z wielkim aplauzem. 👏
📣 Wspaniale poprowadzony wykład na trudny temat i późniejsza wspólna dyskusja odbyła się na bardzo wysokim poziomie, co zaowocowało ogromnym zaangażowaniem uczestników. 📽 Zwieńczeniem całego wydarzenia było wspólne obejrzenie filmu „Where is Anne Frank” od nominowanego do Oscara reżysera Ariego Folmana. Porywająca wizualnie animacja przedstawiła apel o solidarność z osobami prześladowanymi w niezwykle przejmujący sposób.
Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w takich wydarzeniach to ważne doświadczenie dla naszych uczniów, które pozwoli im na rozwijanie empatii i otwartości na inne kultury i światopoglądy. Dziękujemy Wrocławskiemu DCF za organizację tak inspirującego wydarzenia! 👍