Dlaczego my?

Dlaczego Szkoła Podstawowa "Edukacja" we Wrocławiu jest taka wyjątkowa?

Nasza szkoła wyróżnia się przede wszystkim rodzinną atmosferą i indywidualnym podejściem do ucznia – żaden z nich nie jest dla nas tylko kolejnym numerem w dzienniku. Każde dziecko jest wyjątkową, niepowtarzalną osobowością, której chcemy pomóc odnaleźć swój potencjał oraz towarzyszyć jej w nauce samodzielności i odpowiedzialności. Dzięki klasom z niewielką liczbą uczniów możemy zagwarantować mu właściwą stymulację rozwoju poznawczego, społecznego, emocjonalnego i fizycznego.

Oprócz pomocy w ramach podstawowego toku nauczania oferujemy również możliwość doskonalenia swoich talentów w ramach zajęć pozalekcyjnych (więcej informacji: kliknij tutaj). Odbywają się one poza godzinami lekcyjnymi i sprawiają, że nauka staje się prawdziwą przyjemnością płynącą z naturalnego zaspokajania ciekawości świata. Motywujemy naszych uczniów do ruchu i aktywnego spędzania czasu, dlatego proponujemy również zajęcia sportowe tj. karate, gimnastyka korekcyjna i gry zespołowe.

Szkoła prowadzi zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania, ale mimo tego nie zapominamy o wartościach istotnych dla rodziców. Chcemy, aby każde dziecko sumiennie wykonywało swoje obowiązki, co z pewnością wpłynie na jego przyszłość i ułatwi start w dorosłe życie. Już od 1 klasy prowadzimy naukę języków obcych (angielski i niemiecki). Uczniowie podczas zajęć mają do dyspozycji laptopy, które ułatwiają realizację programu nauczania. W szkole panuje absolutny zakaz wstępu dla osób z zewnątrz, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo i sprzyja kameralnej, ciepłej atmosferze, w której harmonijny rozwój dziecka jest priorytetem.

To między innymi sprawia, że Prywatna Szkoła Podstawowa „Edukacja” jest inna niż wszystkie.

Przygotowanie przesyłki dla fundacji

Opłaty i rekrutacja do szkoły

Uczniowie SP Edukacja podczas przygotowywania paczki

Budynek i lokalizacja szkoły

Zaletą „Edukacji” jest jej położenie w pięknym otoczeniu natury, tuż przy rozlewisku rzeki Oławy, dzięki czemu uczniowie mogą prowadzić obserwację przyrody i wykorzystywać ją podczas zajęć. Wybraliśmy na siedzibę wyjątkowe miejsce, które mimo niewielkiej odległości od centrum miasta jest prawdziwą oazą spokoju.

Bezpośrednio przed obiektem znajduje się bezpłatny, duży i wygodny parking, który stanowi udogodnienie dla wszystkich zmotoryzowanych rodziców przywożących dzieci do szkoły. Dodatkowo w odległości około 100 metrów od obiektu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe umożliwiające szybki dojazd do każdej części miasta.

Szkoła Podstawowa „Edukacja” to nie tylko doświadczona kadra pedagogiczna – to także nowoczesne sale dydaktyczne. Na terenie szkoły posiadamy m.in. własną pracownię biologiczno-chemiczną, komputerową i dobrze wyposażoną salę gimnastyczną, na której odbywają się zajęcia wychowania fizycznego.

Budynek
Dalej nie jesteś przekonany/a?

Poznaj 10 powodów, dla których warto.

01.

Grupa Edukacja prowadząca szkołę istnieje już 29 lat,  więc posiadamy ogromne doświadczenie! Dzięki niemu możemy zagwarantować wysoki poziom nauczania.

02.

Dopasowujemy proces nauczania do indywidualnych wymagań ucznia. Wspieramy i rozwijamy talenty, pomagamy w razie trudności w ramach codziennych lekcji oraz wybranych zajęć pozalekcyjnych.

03.

Klasy są kameralne (mała liczba uczniów), co gwarantuje indywidualne podejście nauczycieli do każdego z uczniów i optymalne warunki do nauki w miłej atmosferze.

04.

Organizujemy tematycznie urozmaicone warsztaty w szkole oraz różnego rodzaju wyjścia i wyjazdy o charakterze edukacyjnym i integracyjnym. W Edukacji nigdy się nudzimy.

05.

Od pierwszej klasy odbywają się codzienne lekcje z języka angielskiego oraz 2 razy w tygodniu z języka niemieckiego, 4 godziny WF-u w klasach starszych i 3 godziny w klasach młodszych, w tym po 1 godzinie basenu.

06.

Propagujemy zdrowy tryb życia: prowadzimy profesjonalne zajęcia WF, proponujemy posiłki przygotowywane na miejscu, uczestniczymy w programie „Owoce, warzywa i przetwory mleczne dla szkoły”.

07.

Zapewniamy bezpieczeństwo i opiekę przez cały czas pobytu dziecka w szkole (w tym: opiekę w świetlicy dla wszystkich dzieci w godzinach od 7:00 do 17:00).

08.

Podchodzimy bardzo poważnie do problemów , które spotykają naszych uczniów w różnych sytuacjach życiowych. Oferujemy wsparcie psychologiczno-pedagogiczne i stałą współpracę z PPP.

09.

Budynek, w którym mieści się nasza szkoła jest duży i dobrze wyposażony. Na terenie szkoły znajduje się sala gimnastyczna, pracownie komputerowe i pracownie tematyczne.

10.

Wszystkie lekcje odbywają się w dogodnych godzinach. Prowadzimy zajęcia wyłącznie w systemie jednozmianowym.

Jak spędzamy czas?

Jak wyglądają sale i okolice szkoły?