Dlaczego my? - Szkoła Podstawowa "Edukacja" Wrocław

Dlaczego my?

Dlaczego Szkoła Podstawowa „Edukacja” we Wrocławiu jest wyjątkowa?

Nasza szkoła wyróżnia się przede wszystkim rodzinną atmosferą i indywidualnym podejściem do ucznia – żaden z nich nie jest dla nas tylko kolejnym numerem w dzienniku. Każde dziecko jest wyjątkową, niepowtarzalną osobowością, której chcemy pomóc odnaleźć swój potencjał oraz towarzyszyć jej w nauce samodzielności i odpowiedzialności. Dzięki niewielkim klasom możemy zagwarantować mu właściwą stymulację rozwoju poznawczego, społecznego, emocjonalnego i fizycznego.

Oprócz pomocy w ramach podstawowego toku nauczania oferujemy również możliwość doskonalenia swoich talentów w ramach zajęć pozalekcyjnych (więcej informacji: kliknij tutaj). Odbywają się one poza godzinami lekcyjnymi i sprawiają, że nauka staje się prawdziwą przyjemnością płynącą z naturalnego zaspokajania ciekawości świata.

Szkoła prowadzi zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania, ale mimo tego nie zapominamy o wartościach istotnych dla rodziców. Chcemy, aby każde dziecko sumiennie wykonywało swoje obowiązki, co z pewnością wpłynie na jego przyszłość i ułatwi start w dorosłe życie. Już od 1 klasy prowadzimy naukę języków obcych (angielski i niemiecki). Uczniowie podczas zajęć mają do dyspozycji laptopy, które ułatwiają realizację programu nauczania. W szkole panuje absolutny zakaz wstępu dla osób z zewnątrz, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo i sprzyja kameralnej, ciepłej atmosferze, w której harmonijny rozwój dziecka jest priorytetem.

To wszystko sprawia, że Prywatna Szkoła Podstawowa „Edukacja” jest inna niż wszystkie.

Lekcja historii w podstawówceKorytarz niebieski w szkole podstawowej we Wrocławiu
Sprawdź czesne i informacje o rekrutacji:
Opłaty i rekrutacja

Budynek i lokalizacja szkoły

Zaletą „Edukacji” jest jej położenie w pięknym otoczeniu natury, tuż przy rozlewisku rzeki Oławy, dzięki czemu uczniowie mogą prowadzić obserwację przyrody i wykorzystywać ją podczas zajęć. Wybraliśmy na siedzibę wyjątkowe miejsce, które mimo niewielkiej odległości od centrum miasta jest prawdziwą oazą spokoju.

Bezpośrednio przed obiektem znajduje się bezpłatny, duży i wygodny parking, który stanowi udogodnienie dla wszystkich zmotoryzowanych. Dodatkowo w odległości około 100 metrów od obiektu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe umożliwiające szybki dojazd do każdej części miasta.

Szkoła Podstawowa „Edukacja” to nie tylko doświadczona kadra pedagogiczna – to także nowoczesne sale dydaktyczne. Na terenie szkoły posiadamy m.in. własną pracownię biologiczno-chemicznądobrze wyposażoną salę, na której odbywają się zajęcia wychowania fizycznego.

Dalej nie jesteś przekonany? Oto 11 powodów, dlaczego warto nas wybrać!

1. Grupa Edukacja prowadząca szkołę istnieje już 28 lat – posiadamy ogromne doświadczenie w nauczaniu!
  2. Klasy są kameralne (mała liczba uczniów), co gwarantuje optymalne warunki do nauki w miłej atmosferze.
  3. Dopasowujemy proces nauczania do indywidualnych wymagań ucznia, wspieramy i rozwijamy talenty, pomagamy w razie trudności w ramach obowiązkowych zajęć dydaktycznych oraz wybranych zajęć pozalekcyjnych.
  4. Organizujemy tematycznie urozmaicone warsztaty w szkole oraz różnego rodzaju wyjścia i wyjazdy o charakterze edukacyjnym i integracyjnym.
  5. Od pierwszej klasy odbywają się codzienne lekcje z języka angielskiego oraz 2 razy w tygodniu z języka niemieckiego, 4 godziny WF-u w klasach starszych i 3 godziny w klasach młodszych (w tym basen).
  6. Gwarantujemy wysoki poziom nauczania i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
  7. Propagujemy zdrowy tryb życia: prowadzimy profesjonalne zajęcia z wychowania fizycznego, proponujemy zdrowe posiłki obiadowe, a w czasie przerw uczniowie częstują się owocami, warzywami, mlekiem lub jogurtami.
  8. Zapewniamy bezpieczeństwo i opiekę przez cały czas pobytu dziecka w szkole (w tym: opiekę w świetlicy dla wszystkich dzieci w godzinach 7.00-17.00).
  9. Oferujemy wsparcie psychologiczno-pedagogiczne.
  10. Szkoła jest w pełni przystosowana do potrzeb uczniów z niepełnosprawnością ruchową.
  11. Prowadzimy zajęcia w systemie jednozmianowym.
lub zadzwoń pod numer: 601 769 944